3 روز تا پایان ثبت‌نام رایگان در وبینار جذب سرمایه ترید

3 روز تا پایان ثبت‌نام رایگان در وبینار جذب سرمایه ترید

آموزش تحلیل تکنیکال ستاپ معاملاتی سطوح در فارکس + ویدیو آموزشی

در جلسه دوازدهم از مجموعه آموزشی فارکس به بخش سطوح معاملاتی میپردازیم لطفا برای یادگیری بهتر ویدیو آموزشی درون مقاله را مشاهده بفرمایید.
جلسه دوازدهم فارکس مقدماتی

قدم اول: رسم سطوح بازار

اولین قدم برای شروع ترید کردن، رسم سطوح مهم بازار است، از آنجا که بهتر است در تایم فریم‌های ۵ یا ۱۵ دقیقه ترید کنید، پس باید سطوح اصلی تایم فریم ۱ ساعته را شناسایی کرده و روی چارت رسم کنید. سپس می‌توانید به تایم فریم ۱۵ دقیقه مراجعه کنید و آنجا نیز دوباره سطوح مهم را شناسایی کنید.

رسم سطوح بازار
رسم سطوح بازار در تایم فریم بالاتر برای پیدا کردن مهم ترین سطوح

 

همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید طبق آموزش‌هایی که در ویدئوهای قبلی مشاهده کردید، می‌توانید سطوح مهم را علامت بزنید.

قدم دوم: پیدا کردن ناحیه ورود

برای ورود به معامله باید منتظر تاییدیه‌ها در نواحی سطوح مهم باشید، طبق تصویر زیر ما تا تایم فریم ۱۵ دقیقه پایین آمدیم، ریزشی که توسط سطح مهم ۱ ساعته حمایت شده، بازار بالا رفته و دوباره قیمت یک پولبک به همان سطح زده است.

پولبک به سطح حمایتی
پولبک به سطح حمایتی و ادامه دادن روند صعودی

در اکثر مواقع ناحیه پولبک می‌تواند شروع ورود شما به معامله باشد.

قدم سوم: ورود به معامله

در قدم سوم شما باید وارد معامله شوید، استاپ لاس خود را می‌توانید زیر سطح حمایتی مهم بگذارید و حد سودتان می‌تواند سطح مهم بعدی باشد. به این ترتیب شما می‌توانید یک روند قوی را شکار کنید.

ورود به معامله با سطوح حمایتی
بعد از پیدا کردن سطوح معاملاتی نوبت به ورود به معامله می‌رسد.

البته باید هنگام ورود به معامله مدیریت مالی را در نظر بگیرید، هرچند برای این کار در ویدئوهای بعدی هم به شما آموزش‌های لازم داده خواهد شد و هم ابزار مناسب این کار به شما ارائه می‌شود.

 

ویدیو آموزشی جلسه دوازدهم

اگر می‌خواهید نحوه ورود و ستاپ معاملاتی که توضیح داده شد را به بهترین شکل ممکن بیاموزید، بهتر است ویدئوی آموزشی جلسه دوازدهم را به صورت کامل مشاهده کنید.

آنچه در مقاله جلسه دوازدهم (ستاپ معاملاتی سطوح) خواندیم:

در این جلسه آموختیم که برای داشتن یک ستاپ ساده، باید ابتدا در تایم فریم‌های بالا سطوح مهم را شناسایی کنیم، خط روند و سطوح را ترسیم کنیم و در ۴ تا ۸ تایم فریم پایین‌تر، منتظر سیگنال ورود به معامله باشیم. ورودها معمولاً بر اساس پولبک‌ها و شکست ناحیه‌های مهم انتخاب می‌شوند.

فهرست مطالب

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *