3 روز تا پایان ثبت‌نام رایگان در وبینار جذب سرمایه ترید

3 روز تا پایان ثبت‌نام رایگان در وبینار جذب سرمایه ترید

آموزش تحلیل تکنیکال (روندها) + ویدیو آموزشی

شما در ویدئوی جلسه هفتم آموختید که روند چیست چه نوع‌هایی دارد و چطور یک کانال تشکیل می‌شود. در این ویدئو نیز شما باید پیدا کردن روند روی چارت را تمرین کنید تا بتوانید زمانی که یک چارت معاملاتی را باز می‌کنید، خیلی سریع روندها را پیدا کنید.
جلسه هشتم فارکس مقدماتی

چطور یک روند را روی چارت پیدا کنیم؟

همان‌طور که گفتیم روندها به سه دسته اصلی روند صعودی، روند نزولی و روند خنثی (ساید) تقسیم می‌شوند. زمانی که به چارت نگاه می‌کنید و با چشم می‌بینید که کندل‌ها یک حرکت رو به بالا را تشکیل داده‌اند، مشخصاً یک روند صعودی را پیدا کرده‌اید، شاخصه مهم روند صعودی این است که دائماً قله‌های جدید بالاتر از قله قبلی ایجاد کرده و دره‌های آن نیز معمولاً از دره‌های قبلی بالاتر است.

لطفاً به عکس زیر دقت کنید:

روند صعودی
در روند صعودی بازار در حال ساخت کف های جدید است.

اما در روند نزولی دقیقاً همه چیز برعکس است، یعنی بازار به سمت پایین حرکت می‌کند و دائماً کف‌های پایین‌تر (دره) ایجاد می‌کند و سقف‌های آن (قله) هم پایین‌تر از قبلی خواهد بود، به عکس زیر به عنوان نمونه روند نزولی نگاه کنید:

بازار در روند نزولی
بازار در روند نزولی در حال ساخت کف های پایین تر

اما روندی هم به نام روند خنثی یا ساید وجود دارد که هیچ سقف و کف جدیدی تشکیل نمی‌شود و اصطلاحاً بازار در حال رنج زدن است. بازار رنج به شکل زیر است:

بازار در رنج
در رنج بازار هیچ سقف بالاتر یا کف پایینتری درست نمی‌کند.

آنچه در مقاله تمرین تحلیل تکنیکال (روندها) خواندید:

همان‌طور که در این مقاله با روندها آشنا شدید، بهتر است مدت زیادی را برای پیدا کردن صحیح روند به تمرین بپردازید تا چشمتان بتواند عادت کند که به سرعت بتوانید روند را در بازار پیدا کنید. روندها یکی از مهم‌ترین مسائل در بازار هستند زیرا اکثر معاملات شما باید در مسیر روند انجام شود. روندها دوست شما هستند، اگر بتوانید روند را درست شناسایی کنید و در مسیر روند معامله کنید، قطعاً احتمال موفقیت شما بسیار بالاتر خواهد رفت.

فهرست مطالب

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *