3 روز تا پایان ثبت‌نام رایگان در وبینار جذب سرمایه ترید

3 روز تا پایان ثبت‌نام رایگان در وبینار جذب سرمایه ترید

آموزش تحلیل تکنیکال (ساختار بازار) + ویدیو آموزشی

زمانی که ما می‌خواهیم تحلیل اولیه خود را روی چارت انجام دهیم، حتماً باید ابتدا بتوانیم ساختار بازار را مشخص کنیم. فهم و درک ساختار بازار به ما کمک می‌کند تا بدانیم در حال حاضر قیمت در چه وضعیتی قرار دارد و ما چه انتظاری باید از بازار داشته باشیم. برای آشنایی کامل با ساختار بازار لطفاً در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
جلسه یازدهم فارکس مقدماتی

چطور ساختار بازار را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن ساختار باز و مشخص کردن آن نیاز است که ابتدا زمانی که وارد چارت می‌شوید، ترند لاین یا خط روند اصلی را پیدا کنید، برای این کار حداقل ۴ تا ۸ تایم فریم بالاتر از تایم فریمی که می‌خواهید در آن معامله کنید بروید و خط‌ترند را بین کف یا سقف‌های اصلی بکشید.

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید در حال حاضر ترند اصلی ما یک‌ترند صعودی است که در تایم فریم ۱ ساعته آن را مشخص کرده‌ایم.

روند صعودی در دل یک روند نزولی
روند صعودی در دل یک روند نزولی

اما ساختار بازار فرکتال است، یعنی در دل ترند صعودی که می‌بینید، ترندهای دیگر صعودی و نزولی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را نیز مشخص کنید.

ساختار بازار
ساختار بازار ممکن است شامل چندین روند شود.

در مثال زیر نیز یک ترند نزولی را می‌بینیم که دائماً در حال شکاندن کف‌های خود است، شما می‌توانید زمانی که ترند اصلی نزولی است، یک کف شکسته می‌شود و پولبک به آن اتفاق می‌افتد وارد معامله SELL هم مسیر با ترند اصلی شوید و ترید خود را باز کنید.

تغییر ساختار بازار
بازار فارکس دائما در حال تغییر است.

آنچه در مقاله جلسه یازدهم آموزش تحلیل تکنیکال خواندید:

البته برای باز کردن معامله شما باید موارد بسیار زیادی را در نظر بگیرید، اما تا این بخش از آموزش‌ها شما آموخته‌اید که چطور ساختار بازار را هنگام باز کردن چارت درک کنید، ترند را تشخیص دهید و خط‌ترند را بکشید تا بتوانید نقاط ورود را پیدا کرده و هم جهت با ترند معامله کنید.

فهرست مطالب

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *