3 روز تا پایان ثبت‌نام رایگان در وبینار جذب سرمایه ترید

3 روز تا پایان ثبت‌نام رایگان در وبینار جذب سرمایه ترید

راهنمای نحوه ترید در متاتریدر + ویدیو آموزشی

از مجموعه آموزشی فارکس در این جلسه به توضیح نحوه ترید در متاتریدر میپردازیم لطفا برای یادگیری بهتر ویدیو آموزشی درون مقاله را مشاهده بفرمایید.
جلسه سیزدهم فارکس مقدماتی

روش اول: مارکت اوردر

برای باز کردن معامله در متاتریدر روش‌های مختلفی وجود دارد که آنها را توضیح خواهیم داد، اولین روش مارکت اوردر (Market Order) است. به این معنا که با زدن یک دکمه به سرعت معامله در همان قیمتی که وجود دارد باز می‌شود. اگر به تصویر زیر نگاه کنید در صفحه چارت معاملاتی گوشه سمت چپ (باکس قرمز رنگ) دو دکمه وجود دارد که سمت راستی BUY و سمت چپی SELL است. در وسط این دو دکمه نیز جای وارد کردن حجم (لات) معاملاتی است. شما حجم خود را وارد کرده و هر زمان که خواستید یکی از این دو دکمه را می‌زنید تا در همان لحظه معامله شما روی قیمت آن لحظه باز شود.

بازکردن معامله
بازکردن معامله در هر لحظه‌ای که دکمه داخل باکس را بزنید.

برای باز کردن ترید در بازار زنده یک روش دیگر هم شما دارید، می‌توانید از منوی Tools گزینه New Order را کلیک کنید، تا صفحه زیر برای شما باز شود. در اینجا می‌توانید نماد معاملاتی، نوع معامله، حجم، حد سود و حد ضرر خود را مشخص کنید و در نهایت روی گزینه BUY یا SELL کلیک کنید تا معامله شما باز شود.

بازکردن معامله بصورت لایو
بازکردن معامله بصورت لایو در بازار

روش دوم: پندینگ اوردر

نوع دیگری از باز کردن معامله در متاتریدر وجود دارد که به آن پندینگ اوردر (Pending Order) میگویند. به این معنا که شما سفارشی را در یک نقطه قرار می‌دهید و اگر بازار به آن برسد، معامله شما فعال می‌شود. برای این کار نیز دو روش وجود دارد. در روش اول می‌توانید از همان منوی Tools، بخش New Order را باز کنید. سپس باید در بخش Type نوع معامله خود را مشخص کنید. در اینجا گزینه‌هایی چون Buy Limit، Sell Limit، Buy Stop و Sell Stop وجود دارد.

سفارش پندینگ
در این قسمت شما می‌توانید، معامله خود را بصورت پندینگ تنظیم کنید.

انواع معاملات پندینگ اوردر

برای شناخت بیشتر انواع معاملات پندینگ اوردر (Pending Order) که در بالا به آنها اشاره شد و عکس آن نیز در ادامه آمده است، به طور مختصر هرکدام را توضیح خواهیم داد.

  1. Buy Stop: زمانی که می‌خواهید دستور خرید را بالاتر از قیمت بگذارید تا در صورت رسیدن قیمت به آن معامله Buy باز شود.
  2. Sell Stop: زمانی که می‌خواهید دستور فروش را پایین‌تر از قیمت بگذارید تا در صورت رسیدن قیمت به آن معامله Sell باز شود.
  3. Buy Limit: زمانی که می‌خواهید دستور خرید را زیر قیمت بگذارید تا بازار پس از پایین آمده و رسیدن به آن معامله Buy باز کند.
  4. Sell Limit: زمانی که می‌خواهید دستور فروش را بالاتر از قیمت بگذارید تا بازار پس از بالا آمدن و رسیدن به آن معامله Sell را باز کند.
پندینگ اوردر
دستورات پندینگ اوردر به ۴ بخش Sell Stop, Buy Stop, Sell Limit و Buy Limit تقسیم می‌شود

اگر می‌خواهید به صورت کامل جزییات باز کردن یک معامله در متاتریدر را بیاموزید، حتماً باید ویدئوی جلسه سیزدهم را به صورت کامل مشاهده کنید تا بتوانید تمامی جزییات و نکات مهم باز کردن ترید در متاتریدر را بیاموزید.

آنچه در مقاله نحوه ترید در متاتریدر خواندیم:

همان‌طور که در مقاله خواندید، ترید کردن در متاتریدر به چند روش قابل انجام است، شما می‌توانید از طریق سفارشات سریع در همان قیمت زنده بازار، وارد مارکت شوید و معامله خرید یا فروش خود را ایجاد کنید. همچنین می‌توانید سفارش‌های خود را روی قیمت‌های دیگر بگذارید تا اگر بازار به آن قیمت‌ها رسید، معامله شما باز شود.

فهرست مطالب

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *